Jan. 25.

Siergiej Ławrow


Siergiej Wiktorowicz Ławrow, ros. Сергей Викторович Лавров, trans. Sergej Viktorovič Lavrov (ur. 21 marca 1950 w Moskwie) – rosyjski dyplomata, od 9 marca 2004 minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

W 1972 ukończył studia w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i podjął pracę w radzieckiej dyplomacji.

Pierwszym krajem, w którym pracował, była Sri Lanka. W radzieckiej ambasadzie w Kolombo był stażystą i attaché. W 1976 powrócił do Moskwy, gdzie podjął pracę w centralnym aparacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na stanowiskach trzeciego, a następnie drugiego sekretarza w Wydziale Międzynarodowych Organizacji Gospodarczych. W latach 1981–1988 pełnił funkcje pierwszego sekretarza, radcy i starszego radcy w Stałym Przedstawicielstwie ZSRR przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Po powrocie do kraju był zastępcą naczelnika, a od 1990 naczelnikiem Wydziału Międzynarodowych Organizacji Gospodarczych MSZ ZSRR ways to tenderize meat.

Do 1991 był członkiem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego przeszedł do pracy w służbie dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej. W 1992 został mianowany na stanowisko dyrektora Departamentu Organizacji Międzynarodowych i Problemów Globalnych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 3 kwietnia 1992 został zastępcą ministra spraw zagranicznych. Odpowiadał za działalność Departamentu Organizacji Międzynarodowych i Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, Wydziału ds. Praw Człowieka i Międzynarodowej Współpracy Kulturalnej oraz Departamentu ds. Wspólnoty Niepodległych Państw.

Od stycznia 1994 do marca 2004 pełnił funkcje Stałego Przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ oraz przedstawiciela Rosji w Radzie Bezpieczeństwa stainless steel water bottle personalized. W grudniu 1995 po dymisji Andrieja Kozyriewa brany był pod uwagę jako kandydat na stanowisko szefa rosyjskiej dyplomacji all jersey. Stanowisko to powierzono mu jednak dopiero 9 marca 2004 w nowo utworzonym rządzie Michaiła Fradkowa.

10 kwietnia 2010, decyzją premiera Władimira Putina sock monkey wholesale, został jednym z członków specjalnej rosyjskiej komisji rządowej do zbadania przyczyn katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

Ławrow mówi po rosyjsku, angielsku, francusku oraz syngalesku.


By admin | Posted in Allgemein | Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.

Tagged: , , ,kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet Die Highlights FASHION Berlin